Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

  • HİZMETLERİMİZ

  • /
  • SEO

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu(SEO) en basit tarifiyle, websitenizin standart ayarları ile arama motorlarında alacağı pozisyonun yükseltilmesi hizmetidir. Bu işlemdeki amaç, websitenize daha fazla ziyaretçi çekerek, websitenizden daha yüksek verim alabilmenizi sağlamaktır.

SEO düzenlemesi yapılmış, bu konuda gereken çalışmalar yapılmış ise, websiteniz arama motorlarında hem rakip sitelerden, hem de kendi haline bırakıldığı halinden çok daha iyi konumlandırılacaktır.

Piyasadaki en yaygın yanılgı, SEO hizmetinin amacının websitenizi belli anahtar kelimeler için arama motorlarında 1. sayfanın 1. sırasında konumlandırılması olduğudur. Bu büyük bir yanılgıdır. Zira SEO'nun amacı websitenizin "hedef kitleniz tarafından" bulunma şansını arttırabilmek ve websitenize doğru ziyaretçileri çekmektir. Bu şu anlama gelir, arama motorlarında websitenizin en üst pozisyonlarda gösterilmesini sağlamak, işin sadece bir kısmıdır! Ve sıralamadaki yeriniz değerlendirilirken "rakip siteler arasında" daha üst pozisyonlarda konumlandırılmış olmanız yeterlidir.

nu çok kısa bir örnekle açıklayalım; Hepimizin bildiği üzere internet üzerinde milyonlarca başarılı "FİRMA REHBERİ" ve "SEKTÖREL REHBER" websiteleri bulunmaktadır. Bu websitelerin amacı ziyaretçileri, sizin websitenize yönlendirmektir. Kısaca rakip değil, dost sitelerdir. Bu tür siteler, içeriklerinde binlerce, websiteye bağlantı barındırdığından, arama sonuçlarında en üst sıralarda yer almaları, normaldir. Dolayısıyla, arama sonuçlarında bu tür bir websitenin, sizin websitenizden daha yukarılarda görüntüleniyor olması, SEO hizmetinin başarısız olduğunu göstermez. Başarıyı ölçmek için bakılması gereken nokta, websitenize yönlendirilen ziyaretçi trafiğidir.

Doruk İnteraktif, SEO konusunda oldukça geniş bilgi ve tecrübeye sahiptir. Eğer siz de websitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını isterseniz, bu "ek hizmetimizden" faydalanabilirsiniz.

Bilgi ve Tecrübemiz

Web Tasarım
%95
Grafik Tasarım
%100
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
%70
3D Canlandırma - Tasarım
%90